I plasi goma e tonazhit të rëndë teksa punonte, zbulohet identiteti i të riut që u shua

Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në Tiranë. Një i ri ka ndë rruar je të si pasojë e pla sjes së gomës së makinës. E ditur bëhet se kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Bathores në Tiranë.

Po ashtu e ditur bëhet se si pasojë e pla sjes së gomës së makinës ka mbetur i plagosur edhe punonjësi i një gomisterie.

Gjithashtu me dije bëhet se 28-vjeçari nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve, ai ka ndër ruar je të rrugës për në spital.

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me këtë ngjarje të rëndë. Sipas ‘bw’ 28-vjeçari që ka ndërruar je të quhet Fatjon Lleshi dhe ishte punëtor i gomisterisë.

Në momentin që ka ndodhur ngjarja e rëndë, i riu ka qenë duke punuar me një gomë të mjeteve të tonazhit të rëndë, e cila ka pl asur. I riu ka marrë plagë të rënda si pasojë e presionit të ajrit dhe s’ka mundur t’i mbijetojë atyre.

Njoftimi i policisë:

Informacioni paraprak i Policisë së Shtetit Më datë 05.03.2020, rreth orës 12:04, në Bathore, tek një gomisteri, gjatë punës, aksi dentalisht ka pl asur një gomë, e për pasojë është dëmtuar rëndë punëtori i gomisterisë shtetasi F.LL, 28 vjeç, i cili gjatë dërgimit për në spital ka ndë rruar je të. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.