Vetëm 2 kokrra mollë në ditë asgjë tjetër : Nuk e paskemi ditur që shërojnë këto probleme kaq të përhapura

Molla njihet për vlera dhe përbërës të jashtëzakonshëm ushqimorë që të mbrojnë nga një sërë shenjash dhe sëm. undjesh.

Studimet kanë treguar që konsumimi i mollës ul ndjeshëm rrez. ikun e god. itjeve në tru.

Ngrënia e rregullt e mollës besohet se ul rrez. ikun e shfaqjes së diabetit të tipit 2 sepse ajo përmban fibër dhe ndihmon në uljen e nivelit të sheqerit në gja. k.

Përfitimet në organizëm

Sipas kërkimeve të AgroWeb.org, molla ndihmon sistemin tretës të përthithtë më pak glukozë dhe stimulon qelizat beta të pankreasit të prodhojnë insulinë.

Mollët ulin rrez. ikun e vde. kshmërisë nga sëm. undjet e zemrës, për shkak të përbërësve të lartë antioksidantë.

Lëngu i mollës mund të jetë i shijshëm, me vitamina dhe antioksidantë, por magjia qëndron tek fruti i plotë. Vetëm ai të ofron një tufë me fibra dhe vlera ushqimore ashtu siç ka dashur nëna natyrë

Studimet thonë se ngrënia e dy mollëve në ditë ofron shumë përfitime për organizmin, dhe veçanërisht gratë i mbron nga sëm. undjet e zemrës.

Sipas studimit të Fondacionit Edmund Mach në Itali, kjo veti i atribuohet pranisë së lartë të fibrës, e cila gjendet më shumë tek pjesa e lëkurës.

Sidoqoftë, ekspertët paralajmërojnë kujdes.

Fakti që molla ndihmon në uljen e kolesterolit, nuk do të thotë se ajo duhet të shërbejë si një zëvendësues i medi. kamenteve për uljen e tij.

Molla duhet të jetë pjesë e një regjimi të shëndetshëm ushqimor me shumë fruta, perime, drithëra, peshq e yndyrna të shëndetshme.